Adanalıların Ligdeki Mücadelesi Devam Ediyor

Adana Demirspor Süper Lig 2021 – 2022 sezonundaki mücadelesine devam ediyor. Üst sıralara yükselmeyi hedefleyen Mavi Lacivertli takım, teknik direktörü Vincenzo Montella ile birlikte yoğun bir çalışma programına sahip. Adana Demirspor, Gaziantep Futbol Kulübü ile oynadığı maç esnasında taraftarlarının sahaya inmesi nedeni ile çıkan olaylarla alakalı PFDK tarafından incelenmeye alınmıştı. TFF Mavi Lacivertli futbol kulübüne verilen para cezası kararını açıkladı. Adanaspor ise beklenen çıkışı bir türlü göstermediği gerekçesi ile eski teknik direktörü Fırat Gül ile yollarını ayırmıştı. Turuncu Beyazlı ekip yeni hocası ile anlaştı.

Süper Lig 2021 – 2022 sezonu sporseverlerin ilgisi ile devam ediyor. Adana Demirspor, yeni hocası Vincenzo Montella ile birlikte lig sıralamasında yükselmek için çok çalışıyor. Mavi Lacivertli ekip, Gaziantep Futbol Kulübü ile olan karşılaşmasında yaşanan olaylar neticesinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından para cezasına çarptırıldı.

32 Bin Lira Ceza Aldı

Adana Demirspor’un Gaziantep Futbol Kulübü ile gerçekleştirdiği mücadelede Mavi Lacivertli taraftarların sahaya inerek istenmeyen olaylara neden olması Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından inceleniyordu.

Türkiye Futbol Federasyonu, nihai kararın alındığını açıkladı. Buna göre Adana Demirspor, taraftarların sebep olduğu saha olayları için 32 bin lira para cezası ödemek durumunda kaldı.

Aynı zamanda Adana Demirspor’un Kulüp Başkanı Murat Sancak ve idareci Süleyman Bilici de cezalardan pay aldı. Talimatlara aykırı şekilde davrandıkları sebebi ile Başkan Murat Sancak ve idareci Süleyman Bilici 5’er bin TL para cezası aldı.

Adanaspor’da Yeni Teknik Direktör

TFF 1. Lig’de beklenen performansı sergileyemeyen Adanaspor, son 5 mücadelesinde 3 mağlubiyet, 1 beraberlik ve 1 galibiyet elde etti. Totalde 6 puana sahip olan Turuncu Beyazlı ekip, Altınordu’nun ardından 15. sırada konumlanmış durumda.

TFF 1. Lig 2021 – 2022 sezonunda beklenen çıkışı bir türlü yapamayan Adanaspor, yeni hocası ile anlaştı. Turuncu Beyazlı kulüp için Sait Karafırtınalar dönemi başladı. Eski teknik adamı Fırat Gül’den boşala koltuğa Sait Karafırtınalar’ın oturduğu Adanaspor tarafından yapılan resmi açıklamalar ile onaylandı.