Adana Takımları Kadın Hentbol İkinci Ligi’ne Yükselme Başarısını Gösterdiler

Hentbol müsabakaları birçok kişi için oldukça zevklidir. Hem kadınların hem de erkeklerin büyük bir keyif alarak oynadıkları bu sporun güzel yanları son derece fazladır. Rekabetin ve çekişmenin son derece fazla olduğu bir spordur.

Takdir edersiniz ki, Adana denildiği zaman insanların aklına ilk olarak Adana Demirspor ve Adanaspor geliyor. Ancak, şehirdeki spor faaliyetleri bu iki kulüp ile sınırlı değil! Bilhassa kadınlar basketbolda birçok başarı elde eden Adana; son zamanlarda hentboldaki başarıları ile de gündeme gelmeye başladı. Yazımız sayesinde Adana’daki hentbol kulüplerinin başarısı hakkında bilgi edinebilirsiniz. O halde başlayalım!

Kayıt Bonusu

Mobilbahis kayıt ol ve kayıt olmanın getirdiği bütün avantajlardan yararlanmaya başla. Firma, bünyesine yeni kayıt olan üyeler için birçok fırsat sunuyor. Uzun zamandır hizmet vermesiyle birlikte sunduğu bu fırsatlarla da tanınmayı başarmıştır. Kayıt seçenekleri ve getirmiş olduğu ayrıcalıkları görmek için hemen sitenin sayfasına girebilirsiniz. 

Adana Büyükşehir Belediye Spor ile Adana Atlas Spor Güzel Bir Başarı Elde Ettiler

Türkiye Hentbol Federasyonu; 2021 – 2022 sezonunda üst liglerin yanı sıra alt liglere de gereken önemi verdi. Bölgesel Bayanlar Hentbol maçlarında başarılı olan takımlar önümüzdeki sezon hentbol ikinci liginde mücadele edecekler. Bu kulüplerden ikisi de Adana Atlas Spor ile Adana Büyükşehir Belediye Spor!

Final müsabakalarına Serinevler Spor Salonu ev sahipliği yaptı. Üç gün boyunca oynanan final maçlarında ciddi bir rekabet ve çekişme söz konusuydu. Takımlar; birbirlerini yenmek adına ciddi bir mücadele verdiler. Bazı maçların sonuçları son saniyelerde belli oldu. Bu organizasyona katılan takımların kaybetmeye niyetlerinin olmadığı her hallerinden belliydi.

Adana Atlas Spor kulübü; başarısıyla Adana’yı fazlasıyla gururlandırdı. Grup birinciliğini elde ederek bu organizasyonun en iyisi olduğunu gösterdi. Kupasını Büyükşehir Belediyesi kulübü başkanı Kadir Özdemir’den aldı. Bütün bir sezon boyunca göstermiş olduğu başarının karşılığını kupayla aldı. İkinci olan Diyarbakır Peyas Spor Kulübü de önümüzdeki sezon hentbol ikinci liginde mücadele edecek. Bu takıma kupasını Yüreğir İlçe Spor Müdürü Halit Çelikel verdi. Üçüncü olan Adana Büyükşehir Belediye Spor da bu organizasyondan mutlu ayrılmayı başardı. Bu takıma kupasını Türkiye Hentbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu üyesi Kamil Dikici verdi.

Hentbol Nasıl Oynanır? Kuralları Nelerdir?

İki Adana kulübünün hentboldaki başarısıyla beraber bu sporun özellikleri de bilhassa Adana’da daha çok araştırılmaya başlandı. Takdir edersiniz ki, insanlar; farklı sporları denemek isterler. Futbol, basketbol, voleybol, tenis gibi sporlar yerine alternatif bir spor arayanlar için en iyi tercih hentbol olacaktır.

Hentbol; futbolun elle oynanan versiyonu olarak bilinir. Oynanması kadar izlenmesi de oldukça zevklidir. Hem kadınların hem de erkeklerin severek oynadığı bir spor oluşuyla da fark yaratır.

Hentbolun kuralları da oldukça basittir. Her şeyden önce, oyuna hava atışı ile başlanır. Her takımın yedi as ve beş yedek oyuncusu vardır. Bir başka deyişle, her takım sahaya 12 oyuncu ile çıkar. Takımlar; koordineli bir şekilde rakip kaleye gol atmaya çalışırlar. Topu elinde bulunduran oyuncunun en çok üç adım atma izni vardır.