Adana Derbisi İçin Sıcacık Fikir

Adanaspor ve Adanadaspor

TFF 1’inci Lig için günlerdir konuşulan Adana Demirspor ve Adanaspor derbisi için hayata geçirilecek sıcacık fikir yüzleri güldürdü. Derbide anı bardağında çorba dağıtımı olacak.

TFF 1’inci Lig’in iki ezeli rakibi Adana Demirspor ve Adanaspor, Cumartesi günü saatler 19:00’u gösterdiğinde karşı karşıya gelecekler. Mücadelenin ev sahipliğini yapacak ekip ise Adana Demirspor olacak.

Alınan karara göre ve yaşanan gerginliklerin ardından müsabaka günü için güzel bir fikir ise ortaya atıldı. Edinilen bilgilere göre derbi gününde taraftarlara anı bardağı içerisinde sıcak çorba ikramı olacak.

8 Şubat Cumartesi günü 61’inci kez karşı karşıya gelecek olan iki ezeli rakibin mücadelesi iki takıma da başarı dileklerinde bulunan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Fatih Terim Stadı’nda yaşanacak mücadele ile ilgili de birkaç açıklamada bulundu.

Türkiye’ye Örnek Bir Derbi Olması Dileğiyle

Adana derbisinin Türkiye’ye örnek bir mücadele olması gerektiğini belirten Akay, iki ekibin de takımlarını sportmence ve centilmence destekleyeceklerine inandığının altını çizdi.

Ayrıca büyük derbide ‘anı bardağı’ içerisinde hem Adana Demirspor taraftarlarına hem de Adanaspor taraftarlarına sıcak çorba ikramına bulunacağını ekledi.