Adana Demirspor’un En Golcü İsimleri

Bu sezon Süper Lig’e yeni yükselmiş olmasına ve birçoklarına göre küme düşme adayı sayılmasına rağmen şahane bir iş çıkartan Adana Demirspor, ligi oldukça iyi bir noktada bitirdi ve son haftalardaki puan kayıpları olmasaydı çok daha da iyi bir konuma yerleşebilirdi. Bununla birlikte Lacivert Mavili takımda bu başarılı performansın sergilenmesinde hücum oyuncularının ekstra katkılarının çok önemli bir payı vardı. Bu oyuncular arasında en çok öne çıkanlar ise dünyaca ünlü yıldız Mario Balotelli ve Galatasaray’dan kiralık olarak kadroya katılan Yunus Akgün oldu.

Balotelli Coştu Coşturdu

Bu sezon Süper Lig’e yükseldikten sonra hızlı bir transfer dönemi geçiren Adana Demirspor adına sezonun her ne kadar son dönemi iyi geçmemiş olsa da genelinin gayet iyi geçtiğini dile getirmek yanlış olmaz.

Lacivert Mavili takım gerçekten oldukça iyi işler çıkarttı ve taraflı tarafsız tüm futbolseverlerden alkış topladı. Bununla birlikte bu performansta Teknik Direktör Vincenzo Montella’nın oyuncularını doğru kullanımı kadar oyuncuların da kendi performanslarının en iyisini gösterme istekleri oldukça etkiliydi.

Adana temsilcisinde sezonun en golcü ismi Mario Balotelli oldu. Sezon başında Adana temsilcisine transfer olarak hem dünya gündeminin hem de Türkiye gündeminin ortasına yerleşen İtalyan golcü, geçmişten getirdikleri nedeniyle problem yaratacak ve verim alınamayacak bir oyuncu olarak görülüyordu ancak işler hiç öyle olmadı.

Oynadığı 33 maçta 19 gol ve 6 asist üreterek 25 gole direkt katkı sağlayan Mario Balotelli Şimşeklerin en sevdiği oyunculardan biri haline geldi. Adana Demirspor‘da gösterdiği başarılı performans sayesinde uzun bir aradan sonra ilk kez İtalya Milli Takımı Aday Kadrosuna da girmeyi başaran Balotelli, henüz bir maçta Milli formayı giyebilmiş değil.

Sezon sonunun gelmesiyle birlikte akıbeti en çok merak edilen oyunculardan da biri olan Mario Balotelli’nin İtalya ve Fransa’dan talipleri olduğu biliniyor.

Şapkadan Tavşan Çıkardı

Öte yandan Mario Balotelli gibi Yunus Akgün’ün de performansını öne çıkarmak da önemli. 21 yaşındaki oyuncu geçen sezon TFF 1.Lig’de de iyi bir performans sergileyerek takımın yükselmesine yardımcı olmuştu.

Bu sezon oynadığı 38 maçta 9 gol atan ve 17 kez gol pası veren Yunus Akgün genel çerçevede takımının en çok gole katkı sağlayan ismi oldu. Bununla birlikte tıpkı Mario Balotelli gibi Yunus Akgün’ün de geleceği tam olarak belli değil.

Aradaki tek fark Yunus’un kesin olarak Adana Demirspor’dan ayrılmış olması. 21 yaşındaki oyuncu artık kendini kanıtladığını ve gelecek sezon Galatasaray’da forma giyebileceğini biliyor. Bununla birlikte Galatasaray oldukça zorlu günlerden geçiyor ve oyuncuya Avrupa’dan geldiği iddia edilen transfer teklifleri Sarı Kırmızılı ekibin kafasını karıştırabilir.

Bir diğer deyişle kulübün maddi menfaatleri düşünüldüğünde Yunus Akgün Galatasaray’a dönmek yerine buradan aktarma yapabilir.