Adana Demirspor’un 80. Yıl Kutlamaları

TFF 1. Lig takımlarımdan biri olan Adana Demirspor Kulübü 80. Yılını kutluyor. Covid-19 pandemisi nedeni ile diğer gösteri ve kutlamalar gibi Adana Demirspor Kulübü’nün kutlamaları da yapılamadı. Taraftarlar balkonlarından ve teraslarından kutlama sevinci yaşadı.

80. yaşını kutlayan Adana Demirspor resmi Twitter hesabından, Atatürk Parkı’na çelenk koyulurken çekilen görüntüleri paylaşarak, “Kuruluşumuzun 80.yılı etkinlikleri çerçevesinde Altyapı hocalarımız, oyuncularımız ve yöneticilerimiz Atatürk Parkı’ndaki, Atatürk Anıtı önüne çelenk koyarak saygı duruşunda bulundular. #AdanaDemirspor80Yaşında” paylaşımını yaptı.

Teşekkürler Büyük Taraftarımız. #AdanaDemirspor80Yaşında” sözlerini paylaştı. Şampiyonluk için emin adımlarla ilerleyen Adana Demirspor’un 80. Yıl kutlamaları için taraftar “Bu daha fragman asıl gösteri şampiyonlukta” gibi yorumlar yaparak evlerinde kutlama yaptı.

Taraftar Balkonlarda

Adana Demirspor taraftarları ise kulübün 80. Yıl dönümü için evlerinden çıkmadı. 28 Aralık Pazartesi günü kulübün 80. Yılını kutlamak için sosyal medyadan haberleşen TFF 1. Lig Takımı Adana Demirspor taraftarları evlerinin balkonunda ve binaların çatılarında şampiyonluk naraları attı. Taraftar sitelerinde

“Canımız, ciğerimiz, en sevdalı yanımız, birçok kesimin hayatta tutunacak tek dalı olan Adana Demirspor’umuz bugün 80. yaşını kutluyor.  Dünyada ırkçılığa ve endüstriyel futbola karşıtlığıyla bilinen yürekli taraftarlarıyla 80 yılı geride bırakmanın onurlu ve gururlu duruşuyla içinde Adana Demirsporluluk duruşunu yaşatan tüm taraftarlarımızı saygı ve sevgi ile selamlıyoruz. Pandemi dolayısıyla sokaklarda buluşamayacak taraftarlar dünyanın her yerinde kutlamaları bireysel olarak sürdürecek.

Bugün balkon ve damlarda meşalelerini yakacak olan taraftarlar saatler 21.40 gösterdiği anda sosyal medyada #AdanaDemirspor80Yaşında etiketiyle paylaşımlarda bulunarak gündemi belirleyecek.”  Benzeri mesajlar yayınlandı ve saatler 21.40’ı gösterdiğinde taraftarlar meşaleler ile görsel bir şölen oluşturdu.

Teraslarda Meşaleli Kutlama

Evlerinin önünde Adana Demirspor’un renklerinde meşaleler yakan ve tezahüratlar yapan taraftar covid-19 tedbirlerine uyarak kutlamalarını yaptı. Özellikle meşaleler sonrasında büyü görüntülere neden olan taraftar çok geçmeden dağıldı ve evlerine girdi. Adana Demirspor Kulübü ise resmi Twitter hesabından meşaleli kutlama görüntülerinin yer aldığı bir video ile birlikte “Bu akşam ”ISSIZLAR ve KARANLIKLAR” sevdasını büyütenlerin yaktığı meşalelerle aydınlandı.

Teşekkürler Büyük Taraftarımız. #AdanaDemirspor80Yaşında” sözlerini paylaştı. Şampiyonluk için emin adımlarla ilerleyen Adana Demirspor’un 80. Yıl kutlamaları için taraftar “Bu daha fragman asıl gösteri şampiyonlukta” gibi yorumlar yaparak evlerinde kutlama yaptı.