Adana Demirspor’da Belhanda Krizi

Süper Lig’in 25. Haftasında bordo mavili takım Trabzonspor deplasmanına konuk olan Adana Demirspor sahadan 4 – 1 ‘ lik skor ile mağlup olarak ayrılmışlardı.

Karşılaşma da ilk yarıda Adana Demirspor ‘ da 22 ‘ dakikada rakibinin yüzüne vurması nedeniyle kırmızı kartla oyundan ihraç edilen 33 yaşındaki Fas’ lı orta saha Younes Belhanda Adana Demirspor ‘da kriz olmuş durumda.

Mavi Şimşekler’ in Adana Demirspor’ lu taraftarların ve yönetimin büyük tepkisine neden olan 33 yaşındaki Fas’ lı orta saha Younes Belhanda’ nın kırmızı kartı sonrasında tepkiler arka arkaya geldi.

33 yaşındaki Fas’ lı orta saha Younes Belhanda’ nın kırmızı kartı sonrasında Futbol Disiplin Talimatı’ nın 43. maddesi uyarınca tedbirli olarak PFDK’ ya sevk edilen oyuncu için 3 ila 6 müsabakadan men cezası alması bekleniyor.

Adana Demirspor kulübü de 33 yaşındaki Fas’ lı orta saha Younes Belhanda’ ya 180 bin Euro para cezası verirken, kadro dışı bırakılmadı.

Younes Belhanda Süper Lig’de Kırmız Kart Rekoru Onda

33 yaşındaki Fas’ lı orta saha Younes Belhanda süper lig ‘ de 2017 / 18 sezonun da ilk sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘a Fransız ekibi Nice ‘den 10 Milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna katmıştı.

Süper Lig’ de 2017 / 18 sezonun dan bu yana 33 yaşındaki Fas’ lı orta saha Younes Belhanda 6 kez kırmızı kart görerek bu alanda rekoru kırdı.

Younes Belhanda süper lig de gördüğü 6 kırmızı kartın 4’ ünü sarı kırmızılı Galatasaray forması ile görürken 2 ‘sini de Adana Demirspor forması ile gördü.

Oldukça gergin ve sert bir oyuncu olan 33 yaşındaki Fas’ lı orta saha Younes Belhanda tartışmaya girdiğinde rakibinin üzerine yürümekten çekinmediği gibi kırmız kart görmeye de oldukça açık bir oyuncu.

Adana Demirspor Performansı İle Takımın Önemli Bir Parçası Oldu

33 yaşındaki Fas’ lı orta saha Younes Belhanda Adana Demirspor ile beraber iyi bir sezon geçiren tecrübeli isim en son Trabzonspor deplasmanın da yaptığı hareket sonrasında eski günlerini aratmadı.

Trabzonspor maçı yenilgisi ile beraber Adana Demirspor süper lig de ki 6 maçlık yenilmezlik serisi de sona ermiş oldu. Mavi Şimşekler, 42 puanla 4. sırada yer alırken Avrupa kupalarına katılma hedefleri de devam ediyor.

Adana Demirspor ‘un önemli bir parçası olan Younes Belhanda orta sahada özellikle oyun görüşü ve akıl dolu pasları ile bu alan da süper lig de sayılı oynayan sayılı özel yeteneklerden birisi olmuş durumda.

33 yaşındaki Fas’ lı orta saha Younes Belhanda mavi şimşekler Adana Demirspor ile süper lig de bu sezon 21 karşılaşma’ nın 20 sinde ilk 11’ de başladı. Çıktığı 21 karşılaşmada 6 gol ve 5 asistlik performansı ile takımına da bu alan da katkı sağlamış oldu.