Adana Demirspor Yıldızının Olay Tepkisi

Adı uzun bir süre boyunca Türkiye’de yer alan kulüplerle anılan Mario Balotelli, haberlerdeki kulüplerden birine değil bu sezon Süper Lig’e yükselen Adana Demirspor’a transfer olmuştu. İtalyan golcünün amiyane tabirle Türkiye’ye tatil yapmaya geldiği düşünülüyordu ancak Balotelli burada gösterdiği performansla Milli Takım’a geri dönmeyi dahi başardı. Bununla birlikte 31 yaşındaki süper yıldızın Sivasspor maçında attığı golün iptal olmasına verdiği tepki dünya basınında da yer almıştı.

Temiz Sistem

Bu sezon uzun bir aradan sonra Süper Lig’e geri dönen Adana Demirspor, yaz transfer döneminde bir gün gerçekleşeceğine inanılan transferi gerçekleştirdi ve Mario Balotelli’yi kadrosuna kattı.

Adı Beşiktaş başta olmak üzere 3 Büyüklerle çok anılan bir oyuncu olan Balotelli’nin Adana Demirspor’a gelmiş olması ilk başta olumsuz karşılandı. Geçtiğimiz sezon Neven Subotic’i kadrosuna katan Denizlispor gibi yakın ve başka birçok takımda yaşanan sayısız örnekten sonra Mario Balotelli oldukça riskli bir transfer olarak görülüyordu.

İtalyan oyuncunun buraya tatile geldiğini düşünenler tam olarak yanıldılar. Mario Balotelli Adana temsilcisinde kelimenin tam anlamıyla hayata döndü ve attığı gollerle yaptığı katkılar sayesinde İtalya Milli Takımı’na geri dönmeyi başardı.

Bununla birlikte İtalyan oyuncunun kariyeri boyunca durduramadığı dili ve şahsına münhasır tepkileri Adana Demirspor’da da devam ediyor. 31 yaşındaki golcü oyuncu, Sivasspor ile oynanan maçta iptal edilen golünü aktif olarak kullandığı sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Bu paylaşımın altına gollerini ve asistlerini iptal ettiklerini ve Türkiye’de çok temiz bir sistem olduğunu ifade eden iğneleyici bir açıklama ekleyen Balotelli’nin bu açıklaması uluslararası basında da yer buldu.

İlgi Çeken

Futbolun yaşayan efsaneleri Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi gibi oyuncularla aynı yetenek seviyesinde görülüyor olmasına rağmen kariyeri boyunca rahat durmayan İtalyan golcü, buna rağmen nereye giderse gitsin ilgi çekmeyi başarıyor.

Adana Demirspor’da herkesi şaşırtan bir performans sergileyen ve tekrardan radara girmeyi başaran Mario Balotelli’nin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar direkt olarak basının gündemine düşüyor.

Artık çok daha olgun bir oyuncu olmasına rağmen hâlâ daha kendisine has tepkileri gösterebilen Balotelli, İtalya temsilcisi Monza’dan geldiği Adana Demirspor’da 26 maçta forma giydi. Bu maçlarda 12 gol ve 6 asistlik katkı sağlayarak İtalya Milli Takımı’na davet edilmeye de hak kazanan 31 yaşındaki golcü, isyanı konusunda da pek haksız sayılmaz.

Kararların doğruluğu veya yanlışlığına dair tartışmalar bir yana Mario Balotelli’nin bu sezon pek çok katkısı ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Hatırlanacağı üzere süper yıldız Adana Demirspor’un son yarım saatinde inanılmaz bir baskı kurduğu Beşiktaş maçında da şahane bir gol atmış ancak bu gol de iptal edilmişti.

Her ne olursa olsun Balotelli’yi izlemek çok büyük bir zevk ve Adana Demirspor taraftarı yaramaz adamı çok seviyorlar.