Adana Demirspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker Görevinden İstifa Etti

Uğur Tütüneker

TFF 1’inci Lig ekiplerinden büyük bir iddiaya sahip olan Adana Demirspor ekibinde Teknik Direktör Uğur Tütüneker ile yollar resmen ayrıldı. Mavi lacivertli kulüp, art arda yaşamış olduğu mağlubiyetlerin ardından taraftarın da talebi üzerine teknik adam ile yollarını ayırma karar aldı. Ayrılık kararı, Karagümrük maçının 2-2 berabere bitmesinin ardından verildi.

TFF 1’inci Lig ekiplerinden iddialı olan Adana Demirspor’un tecrübeli Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, mavi lacivertli ekiple yollarını ayırma kararı aldı. Art arda yaşanan olumsuz sonuçların etkili olduğu istifa kararının son etkeni ise Karagümrük müsabakasının 2-2 eşit skorla berabere sonuçlanması oldu.

İlk Açıklama Murat Sancak’tan Geldi

Maçın ardından istifa eden teknik adamın Adana ekibinden ayrılışına yönelik açıklama ise Adana Demirspor Kulüp Başkanı Murat Sancak’tan geldi. Tütüneker ile yolları ayırma kararı aldıklarını söyleyen Sancak, teknik adama hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Birbirlerine teşekkür ettiklerini söylene Kulüp Başkanı, Uğur Tütüneker ile yolları ayırmış olduklarını belirtti.

Teknik adam tarafından verilen istifa ise, deplasman mücadelesinde 2-2 Karagümrük ekibi ile berabere kalmanın ardından geldi.