Adana Demirspor Kasımpaşa Karşısında

Spor Toto Süper Lig’in 33’üncü haftasında Adana’nın en üst ligdeki temsilcisi Adana Demirspor, bu sezon ligin formda ekiplerinden olan Kasımpaşa ile karşılaşacak.

Özellikle hücum anlamında gösterdikleri performanslar ve formda oyuncularıyla dikkat çeken iki takım arasındaki maç, Spor Toto Süper Lig 33’üncü haftanın seyir zevki en yüksek karşılaşmalarından biri olabilir.

Adana Demirspor Gücünü Tarihinden Alıyor

Mavi Şimşekler lakabıyla Adana şehrimizin en köklü temsilcilerinden biri olan Adana Demirspor, bilindiği gibi yıllardır Spor Toto Süper Lig’den uzakta. Buna karşın takımımızın Türk futbolunda bıraktığı izler hala tazeliğini koruyor.

Bunun en büyük kanıtı ise yıllardır Spor Toto Süper Lig’de istikrarla mücadelesini sürdüren Kasımpaşa ile ikili rekabette ortaya çıkan istatistiklerde saklı.

Buna göre Adana Demirspor ile Kasımpaşa takımları bundan önce Türk futbol tarihinde birbirlerine farklı organizasyonlarda 11 kez karşı karşıya geldiler.

Çok uzun süredir karşı karşıya gelmeyen takımlar, Adana temsilcimizin nihayet bu sezonun başında Spor Toto Süper Lig hasretini bitirmesiyle rekabetlerine kaldıkları yerden devam etmişlerdi. İkili rekabette üstüne konulmayan sayılar da bu senenin başından itibaren yine hareketlenmeye başlamıştı.

Buna göre Adana Demirspor ile Kasımpaşa arasındaki 11 maçta, son yıllardaki durumun aksi bir görüntü var. Kasımpaşa’nın yıllardır üst ligde mücadele etmesi her ne kadar yeni kuşak taraftarları yanıltıyor olsa da ikili rekabetin üstün tarafı Mavi Şimşekler.

Öyle ki geride kalan 11 karşılaşmada 5 kez sahadan istediğini alarak ayrılan taraf olmayı başaran Adana temsilcimiz, bu 5 galibiyetinin 4’ünü ise tıpkı bu sezon gibi geçmişte de kalemiz olan Adana’da aldı. 5 galibiyetin yanında 4 beraberlik ekleyip üstünlüğü rakibine hiç vermedi.

Buna karşın İstanbul temsilcisi Kasımpaşa’nın Adana temsilcimiz karşısında aldığı yegane galibiyetin tarihi ise bundan tam 55 sene öncesine dayanıyor. 1966 – 1967 sezonunda karşı karşıya gelen zamanın takımları arasındaki mücadele, Paşa’nın 3 – 2’lik galibiyetiyle sona ermişti.

İki takım arasında 1968’den oynanan 10 karşılaşmanın ardından modern zamanın ilk randevusu ise Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun ilk yarısında olmuştu.

İçinde bulunduğumuz sezonun 14’üncü haftasında oynayan takımların maçında Adana Demirspor birçok pozisyondan yararlanamamış ve rakibine 55 yıl sonra 1 puan hediye ederek tekrar merhaba demişti.

Kasımpaşa Adana Demirspor Maçı Nerede Ne Zaman Oynanacak

adana demirspor

Adana temsilcimiz Demirspor ile Paşa lakaplı İstanbul takımı, Spor Toto Süper Lig’in 33’üncü hafta mücadelesinde takvim yaprakları 17 Nisan 2022 Pazar gününü (bugün) gösterdiğinde karşılaşacaklar.

Mücadeleye Kasımpaşa’nın evi, Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu ev sahipliği yapacak. Karşılaşmanın orta hakemi olarak görev yapacak Kadir Sağlam ilk düdüğü saatler 16:00’ı gösterdiğinde çalacak ve heyecan verici karşılaşma başlayacak.

Maç öncesinde teknik direktörümüz Vincenzo Montella, takımda hiçbir sakat veya cezalı oyuncusu olmaması sebebiyle halinden hayli memnun görünüyor. Öte yandan teknik direktör Sami Uğurlu’nun elinde ise Sakıb Aytaç dışında tüm oyuncular hazır şekilde forma bekliyorlar.