Adana Demirspor Hızla Yükseliyor

Adana Demirspor

İkinci devrenin en iddialı ekiplerinden olan Adana Demirspor, karşılaştığı tüm ekipleri birer birer yıkıp geçiyorlar. Mavi Şimşekler ekibinin en son mağlup ettiği takım ise Keçiörengücü oldu.

İkinci devrede hareketlenen ve iddialı olarak giriş yapan ekiplerden biri de Adana Demirspor oldu. Keçiörengücü ekibini 3-1 mağlup eden ekip, Başkent deplasmanından da galip ayrılmayı başardı. Aldıkları galibiyet ile 4. Sıraya yükselen Adana takımı, Süper Lig’i hedef olarak edindi.

Süper Lig hedefi ile yoğun çalışmalarını sürdüren ekip, Keçiörengücü maçının ilk devresinde gol atabilme başarısı gösterememiş olsa da, ikinci yarıda baskın bir takım olarak sahada yer aldı.

İkinci yarıda, dakikalar 51’i gösterdiğinde Aaosman ile 1-0 öne geçmeyi başaran Adana ekibine, Keçiörengücü forması giyen Erdi Dikmen cevap vermekte geç kalmadı. Kalesine gol yedikten hemen 6 dakika sonra rakibinin kalesine meşin yuvarlağı gönderen takım, 1-1 beraberliği edindi.

Son 5 Maçta 13 Puan Aldılar

Ardından ise Erdi hızını alamadı ve kendi kalesine göndermiş olduğu golle, Adana ekibini 2-1 öne geçirdi. Müsabakanın son dakikalarına gelindiğinde, Mavi Şimşekler’den Berk Yıldız, dakikalar 90’ı gösterirken bir gol daha atarak, skoru 3-1 olarak tamamladı. Son 5 mücadelede 13 puan toplamayı başaran Adana Demirspor, ligde 4. Sıraya yükseldi.