Adana Demirspor Güven Verdi

Süper Lig’de oynadığı son maçlarda hem performans hem de skor anlamında düşüşler yaşayarak taraftarlarını endişelendirmeye başlayan Adana Demirspor, 30’uncu haftada oynadığı Başakşehir maçında aldığı galibiyetle birlikte bu tedirginliğe mahal olmadığı mesajını vermiş oldu. Lacivert Mavili takım baştan sona çok daha üstün ve iyi olduğu maçta Başakşehir’i 2-1 ile geçerek üst sıralardaki hedeflerinin devam ettiğini gösterdi.

Ben Buradayım

Bu sezon Süper Lig’in hedeflerini en çok aşan takımlarından biri olan Adana Demirspor, uzun bir aradan sonra ve ilk 10 içerisinde yer almayı hedeflediği ligde bu çıtayı çok daha yukarıya çekmiş durumda.

Lacivert Mavili takım teknik direktör Vincenzo Montella’nın başarılı yönetimi ve takım içerisinde oluşturduğu harmoni sayesinde genel olarak çok başarılı bir dönem geçirdi ve taraftarı da üst sıralara alıştırdı. Son 3 haftada 8 puan kaybeden takım bu bağlamda taraftarlarını ciddi bir biçimde üzmüştü.

Bununla birlikte 30’uncu haftada oynanan Başakşehir maçında gösterilen performans ve alınan skor Adana Demir taraftarını oldukça tatmin etti. Takım baştan sona üstün götürdüğü ve çok istekli olduğu maçta Başakşehir gibi bir rakip karşısında sahadan 2-1 galip ayrıldı.

Bu noktada iki takımın da son 3 maçlarında 8 puan kaybetmiş olduklarını ve bu durumun her iki takım adına da avantaj ve dezavantajları da beraberinde getirdiğini unutmamak gerekir. Adana Demirspor çok ciddi bir baskıyla karşı karşıya kalabileceği maçtan kârlı çıkarken Başakşehir’in yaşadığı sorunların kaynağına inebilmek adına 10 günlük Milli Takım arasını iyi değerlendirmesi gerekiyor.

Yine de

Adana Demirspor bahsi geçtiği gibi baştan sona üstün ve istekli olan taraftı ancak futbol belirli bir süre içerisinde oynanan oyun.

Bu da istediklerinizi, yapabileceklerinizi ve yapamayacaklarınızı 90 dakika ve bu 90 dakikaya eklenen uzatma dakikaları içerisinde yapmanız gerektiği anlamına geliyor. Hâl böyle olunca Adana Demirspor’un Başakşehir karşısında bu kadar istekli olmasına rağmen galibiyet golünü 80’de bulabilmesi de rakip takımın ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

Adana Demirspor bu sezon belki de Başakşehir’in en çok bunaltıldığı maçlardan birini oynadı ancak maç içerisindeki belirli anlarda konuk ekibin daha şanslı olmasının birçok şeyi farklı konuşmayı sağlayabileceğini de hatırlatmakta fayda var.

Nitekim bu galibiyeti bu kadar değerli yapan faktörlerden biri de Başakşehir’in ligin en iyi olmasa da en güçlü takımlarından biri olması ve bu takım karşısında iyi bir performans göstererek galibiyete ulaşılması.

Bu kadar bütünlüklü bir takım oluşturduğu için Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella’nın da ayrı bir övgüyü hak ettiğini dile getirmek gerek. İtalyan teknik adam özellikle savunmada kadrosunun yapabileceklerinin çok çok üstünde bir işin çıkmasını sağlıyor. Hücumda ise yetenekli ayakları birbirleriyle uyumlu hale getiren Montella, Adana Demirspor taraftarının sevgilisi olmayı hak ediyor.