Adana Demirspor Geri Dönemiyor

Bu sezon Süper Lig’de oldukça başarılı bir performans sergileyen Adana’nın Lacivert Mavili temsilcisi Adana Demirspor, birçok maçta görkemli zaferlere imza attı. Bu sayede taraftarlarını mutluluğa boğan Mavi Şimşekler adına bu galibiyetlerin gelişinde önemli olan faktör ise mağlup konuma düşmemekti. Zira takım sezonun geride kalan kısmında geriye düştüğü maçlarda skoru kendi lehine çevirmek konusunda bir hayli zorlandı.

Mağlubiyet Faktörü

Bu sezon Süper Lig’in en başarılı takımları arasında olan Adana Demirspor’un bu başarısının çok kıymetli olduğunu ve Adanalı taraftarların Mavi Laciverti destekleyenlerini bir hayli memnun ettiğini dile getirmek gerek.

Futbol kamuoyunun çok büyük bir çoğunluğunu yanıltan bir performansla kümede kalabileceğine dair kuşkular söz konusuyken Avrupa kupalarına gitme hesapları yapan Adana Demirspor, birçok maçta elinden gelen en iyi mücadeleyi sergiledi.

Bununla birlikte sezonun 30 haftasının tamamlandığı bu dönemde Adana temsilcisi adına oldukça dikkat çeken bir istatistik de ortaya çıktı. Bu sezon oynadığı 30 maçta 13 kere mağlup duruma düşen Adana Demirspor, bu maçlardan sadece 1 kere galip ayrılmayı başarabildi.

Skoru kendi lehine çevirebilmek konusunda yaşadığı sıkıntılar nedeniyle geriye düşmemek adına ekstra çabalar gösteren Lacivert Mavili takımın geriye düştüğü diğer 12 maçın 4’ü beraberlikle, 8’i de mağlubiyetle sona erdi.

Bu bağlamda oldukça kötü bir karneye sahip olan Adana Demirspor’un toplamda 5 puan çıkarabildiği bu maçların tekrarının yaşanmaması adına daha da iyi bir çaba göstermesi gerekiyor.

Skor Benim

Öte yandan Adana Demirspor’un öne geçtiği maçlara bakıldığı zaman takımın kendi lehine olan skoru korumak konusunda çok daha başarılı olduğu görülebiliyor. 30 maçın 17’sinde ilk öne geçen taraf olan Vincenzo Montella’nın takımı, bu maçların 13’ünü galibiyetle tamamlamayı başardı.

Geriye kalan 3 maçta 1 puana razı olan Adana temsilcisi, sadece 1 maçta öne geçmiş olmasına rağmen rakibinin geriden gelip kendisini mağlup etmesine engel olamadı ve sahadan puansız ayrıldı. Bu bağlamda oldukça iyi bir iş çıkartan Adana Demirspor’un bu istatistikleri takımın ilk golü atan taraf olması gerekliliğini bir kez daha ortaya koydu.

Son haftalarda performansında düşüş yaşadıktan sonra Başakşehir karşısında aldığı galibiyetle ciddi bir moral kaynağı bulan Adana Demirspor, Milli Takım arasından sonra Hatayspor ile karşı karşıya gelecek.

Hatayspor’un bu iki istatistikte hemen hemen Adana Demirspor kadar güçlü olduğunu ve ligin de en iyi hücum takımlarından biri olduğunu hatırlamakta fayda var. Ligin oldukça dişli iki ekibinin karşı karşıya geldiği maç futbolseverler ve iki takımın taraftarları adına oldukça keyifli geçecek gibi görünüyor.

Adana Demirspor adına işler şimdilik yolunda görünüyor ve tüm camia takımın Avrupa kupalarına giden yolda bileti cebine koyarak Süper Lig’e yükseldiği sezonu başarıyla tamamlamasını temenni ediyor.