Abdullah Kutlu Devam Edecek

Adana Basketbol İl Temsilcisi olan Abdullah Kutlu bu görevine yeni dönemde de devam edecek.

Abdullah Kutlu, kendi Twitter hesabından Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu tarafından kendisine hitaben yazılan mesaj ile görevine devam edeceğini duyurdu. Paylaşılan mesaj şöyleydi; ”Sayın Abdullah Kutlu; ülkemizde basketbolun gelişmesi, basketbol tutkusunun daha çok kişiye ulaşması ve genç nesillerin basketbolla tanışması için yeni dönemde sizinle çalışacak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Görevinizde başarılar diler, Türk basketboluna sunacağınız katkıların camiamıza hayırlı olmasını temenni ederim, saygılarımla.” Abdullah Kutu bu mesaja karşılık teşekkürlerini şu sözlerle iletti;  “Öncelikle Federasyon Başkanımız Hidayet Türkoğlu ve yönetim kuruluna teşekkür ederim. Kaldığımız yerden başkanımızın da istediği gibi Adana’da basketbolun daha da ileri gitmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

İlk kez 2017 yılında Abdullah Kutlu’yu bu göreve atayan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, 2021 yılında yeniden federasyon başkanı seçilmişti. Başkan Hidayet Türkoğlu Adana Basketbol İl Temsilcisi olarak Abdullah Kutlu ile bu dönemde de devem ederek, Abdullah Kutlu’ya yönelik eleştirileri dikkate almadığını göstermiş oldu.

abdullah kutlu 1

Abdullah Kutlu Eleştirileri

Abdullah Kutlu’nun hem şahsi sosyal medya hesaplarından hem de Whatsapp gruplarına yaptığı paylaşımlar ciddi tepki çekmişti. Facebook profil fotoğrafında rakı içerken görülen Abdullah Kutlu, bazı kulüp yöneticilerince başta Türkiye Basketbol Federasyonu başta olmak üzere, Cimer,  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adana Valiliğine şikayet edilmişti. Ancak bazıları ise bu şikayetin konusu olan fotoğrafın sadece bir bahane olduğunu hatta asıl şikayet konusu olan tarafsızlık ilkesinin zedelenmesi meselesini gölgede bırakarak gereksiz bir mağduriyet fırsatı sunacağını dile getirmişlerdi. Abdullah Kutlu ile ilgili en büyük eleştirilerden biri de Adana’daki basketbol kulüplerinin yer aldığı Whatsapp üzerinden ortak yazışma adresi “Adana Yerel Ligler” sayfasından yaptığı bir kolej bursluluk sınavı paylaşımı yapması olmuştu.

Üzerinde ciddi tartışmalar dönen paylaşımları ve sosyal medya fotoğrafları birlikte özellikle kulüplere karşı eşit davranmadığı ve hatta sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarla da bunu açıkça ortaya koyduğu da kendisine en sık yöneltilen eleştiriler arasındaydı. Bakalım Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun bu güven aşılayıcı mesajı ile yeni dönemde de Abdullah Kutlu ile devam edeceğini açıklaması, Abdullah Kutlu’ya yönelik bu eleştirileri durdurmaya ya da azaltmaya yetecek mi…

abdullah kutlu 2

Abdullah Kutlu’nun Renkli Kişiliği

Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Bilimler Ön Lisans Mezunu olan Abdullah Kutlu basketbolun içerisinden gelen bir isim. Profesyonel olarak Botaşspor’da basketbol oynayan ve milli takım forması da giyen Sayın Kutlu, Botaşspor’da Spor Okulları Koordinatörlüğü, Alt Yapı Koordinatörlüğü, A takım Menajerliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini ifa etti. Milli takım düzeyinde de takım menajerliği ve kafile başkanlığı görevlerinde bulunmuş olan Sayın Kutlu ayrıca bir de filmde rol almıştır. Yunus Can Akıl’ın yönetmenliğini yaptığı TEPE isimli dizide Abdullah Kutlu da önemli bir rol üstlenmişti.