Abdülkerim Bardakçı’nın Galatasaray Serüveni

Sarı kırmızılı takım Galatasaray Brezilya’lı stoperi Marcao’ nun takımdan ayrılması ile yeni den sol stoper arayışlarına başlamıştı. Galatasaray’ ın sol stoper arayışı oldukça kısa sürdü diyebiliriz. Konyaspor’ da forma giyen 28 yaşındaki Abdülkerim Bardakçı ‘ yı teknik adam Okan Buruk’ un da istemesi ile kadrosuna katmışlardı.

Abdülkerim Bardakcı adı Fenerbahçe ve Beşiktaş ile de anılmış olsa da kararını sarı kırmızılı formayı giymekten yana kullanmıştı.

Abdülkerim Bardakcı transferinde sarı kırmızılı takım Konyaspor’ a 2,8 Milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattı.

Savunmada sarı kırmızılı takımın en güvendiği isimlerden olan Abdülkerim Bardakcı bu sezon takımda en çok forma giyen isimlerden birisi oldu.

Abdülkerim Bardakçı’nın Galatasaray Kariyeri

28 yaşındaki sol stoper Abdülkerim Bardakcı sarı kırmızlı takımın savunmasında ki en güvenilir ismi olan Marcao ‘ nun ayrılması sonrasında yerini doldurması için transfer edilmişti.

Abdülkerim Bardakcı sarı kırmızılı forma ile ilk tanıştığında yaptığı basit hatalar ve top kayıpları sonrasında acaba bu transfer olmadı mı diye taraftar düşünmeye başlamıştı.

Süper Lig’ de sezonun ilk haftalarında ki performansı zayıf gibi görünse de takıma olan uyumu ve teknik direktör Okan Buruk ‘un müdahaleleri ile yavaş yavaş performansı da ritim buldukça yukarı yönlü çıkmaya başladı.

Savunmada hava toplarında etkili olan Abdülkerim Bardakçı bire bir de hızlı rakibi karşısında zamanlama hatası yaptığında geride kaldığı zamanlar oluyor.

Sırtı dönük stoperlere ise ceza sahası içi ve çevresinde fiziksel üstünlüğünü iyi kullanması rakiplerini bir hayli zorluyor.

Savunmada etkili olduğu kadar hücum hattında da takımına skor katkısı verende bir Stoper oldu.

Abdülkerim Bardakcı savunmada yükselen performansının yanın da hücumda özellikle duran toplar da etkili olan isim oluyor.

Savunmada ki partneri V. Nelsson ile olan uyumu ile takımdaki performansı her geçen karşılaşmada yükseliyor.

Sarı kırmızılı forma ile Süper Lig de en çok forma giyen isimlerden olan Abdülkerim Bardakcı lig de 2 gol kaydederken 2 de gol pası verdi. Konyaspor’ da ki golcü kimliğini sarı kırmızılı forma ile de devam ettirmesi kalitesini gösteriyor. İkili mücadeleler de sert olması onun için biraz da pahalıya patlıyor ola bilir ki Süper Lig ‘ de 18 karşılaşmada 5 sarı kart ve 2 kırmızı kart gördü.

Abdülkerim Bardakçı’nın Futbol Kariyeri

1974 yılında Konya Meram’ da dünyaya gelen Abdülkerim Bardakcı futbol kariyerine Zonguldakspor alt yapısında başladı.

Zonguldakspor ‘ da ki performansı ile Konyaspor alt yapısına transfer olan Abdülkerim Bardakcı sırası ile A. Selçukluspor, Adana Demirspor, Samsunspor, Giresunspor, Denizlispor ve Altay SK da kiralık olarak forma şansı buldu.

Sarı kırmızılı forma ile 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunan Abdülkerim Bardakcı piyasa değeri de 4 Milyon Euro civarında.