8. Veteranlar Masa Tenisi De Koronavirüsten Etkilendi

8. Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası

Adana’da 21-22 Mart tarihlerinde düzenlenmesi planlanan 8. Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası da yeni tip koronavirüsten etkilenenler arasında yer aldı. Dünyanın neredeyse her yerine yayılan ve binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edilen yeni tip koronavirüs sebebiyle, turnuvanın iptal edildiği bildirildi.

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayının sonu itibariyle ilk vakanın görülmesinin ardından kısa bir sonra tüm dünyaya yayılan ve binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan yeni tip koronavirüs, Türkiye’de de salgın hale geldi. Durumdan tüm dünya etkilenirken, Türkiye’nin spor organizasyonlarının da iptaline karar verildi.

Daha Sağlıklı Bir Ortamda Buluşmak Dileğiyle

İlk vakanın görülmesinin ardından Türkiye’deki spor organizasyonlarının seyircisiz izlenmesine karar verilirken, pek çok turnuvanın da iptal edilmesine karar verildi. Durumdan etkilenenlerden biri de Adana’da düzenlenmesi planlanan 8. Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası oldu.

Yapılan açıklamaya göre, herkesin sağlığının her şeyden daha önemli olduğuna değinildi. Uçak biletlerinin de açığa alınması özellikle yapılan açıklamada vurgulanırken, daha sağlıklı bir ortamda buluşarak, güzel bir turnuvayı da birlikte yaşama dileklerinde bulunuldu.